Mit csinál egy számítógépes adatrögzítő?

Mit csinál egy számítógépes adatrögzítő?

2021. december 21.
Mit csinál egy számítógépes adatrögzítő?

Vannak olyan szakmák, amelyeknek a nevét látva az átlagember csak vakarja a fejét: nagyjából el tudja képzelni, hogy mit takarhat az adott képzettség, de mégis, mivel telik egy munkanapja annak, aki az adott területen dolgozik? Ilyen a számítógépes adatrögzítő is: persze, mindenki érti, hogy számítógéppel kell adatokat rögzíteni, na de milyen területen, milyen adatokat, milyen célra? Ha nem látunk bele, nagyon rejtelmesen hangzik a szakma neve - cikkünkben most nyújtunk egy kis betekintést.

Olvasási idő kb.: 4 perc

Széles alkalmazási terület

 

Dolgozhatsz számítógépes adatrögzítőként biztosítási, banki, könyvelési, informatikai vagy államigazgatási területen - a skála nagyon széles. Sőt, mindezeken túl az üzleti életben, de a közszféra legtöbb területén is keresett szakember lehetsz. Ma már a legtöbb, magára adó, a fejlődéssel lépést tartó cégnél komoly szerep jut a digitalizációnak, az online munkavégzésnek, és előtérbe került a papírmentes iroda is. Emiatt egyre fontosabb a vállalatoknak, hogy képzett adatrögzítőket alkalmazhassanak. Általában hatalmas mennyiségű papíralapú dokumentum áll felhalmozva az iratszekrényekben, archiváló dobozokban, amelyeket valakinek digitalizálni kell - itt jön képbe az adatrögzítők szakértelme.

 

Adminisztrációban verhetetlen

 

Legyen az szövegszerkesztés, adatbázis- vagy táblázatkezelés, az adatrögzítők szaktudására óriási szükség van. Még egy kisebb vállalkozásnál is nap mint nap készülnek dokumentumok, grafikonok, kerülnek adatok táblázatokba. Ha dolgozik az irodában egy ügyes adatrögzítő, akkor a kollégák igazán hatékonyan végezhetik a munkájukat: azzal foglalkozhatnak ugyanis, amiben a legjobbak, míg te leveszed a vállukról a dokumentálás, sokszorosítás, archiválási vagy a digitalizálás feladatait. Tudásodat kiegészítheted a munkahelynek megfelelő speciális ismeretekkel - az alapképzésed erre kifejezetten alkalmassá tesz. Így aztán képes leszel támogatni a különböző szakterületek tevékenységét is. Ilyen lehet a könyvelés, a szoftverfejlesztés vagy akár a szoftverimplementálás, de ez nagyon függ az adott vállalkozástól. Lehetnek asszisztensi feladataid is, unatkozni biztosan nem fogsz.

 

Mikor való neked az adatrögzítői munka?

Ha szeretsz számítógépen dolgozni, szívesen foglalkozol adatokkal, számokkal, kiigazodsz a különböző dokumentumokon és rendszerekben. Ha mindent rendbe teszel magad körül, rendszerben látod a dolgokat, szereted, ha áttekinthetőek, jól kezelhetőek a tárgyak körülötted - és a virtuális tér is. Ha szívesen segítesz a kollégáidnak, örülsz, ha támogathatsz másokat a munkájukban, és valódi jobbkeze lehetsz a cégednél dolgozó csapatnak.

A számítógépes adatrögzítő képesítés birtokában tovább is tanulhatsz, és megszerezheted az irodai asszisztens végzettséget is. Ezzel aztán már teljeskörű irodai feladatokat láthatsz el, ami már a kapcsolattartást vagy a dolgozók ügyeinek kezelését, vagy éppen szervezési feladatokat is tartalmaz. Ha a cikk felkeltette az érdeklődésedet, januárban még becsatlakozhatsz a képzésbe ITT!

3 + 1 tipp a hatékony felnőttkori tanuláshoz
Online tanulás - oktatói szemmel
Kisokos az online órádhoz - azaz, hogy készülj a tanulásra?